0 of 0 sõnale ""

UTILITAS AVAS MUSTAMÄEL 48 MILJONI EUROSE KOOSTOOTMISJAAMA

Energiakontsern Utilitas avas teisipäeval Mustamäel uue koostootmisjaama, mis läks kokku maksma 48 miljonit eurot. Sweco Projekt AS teostas tsiviilosade projekteerimistööd.

Utilitase Mustamäe koostootmisjaama projekteerimistööd algasid juba paar aastat tagasi, kuna tegemist oli suuremahulise tööga.  Sweco Projekt AS projekteeristööde mahtu kuulusid  koostootmisjaama arhitektuuri,  tuleohutuse, asendiplaani, välisvõrkude, kütte, ventilatsiooni, jahutuse, veevarustuse, kanalisatsiooni ning elektripaigaldise projekteermistööde teostamine.

 

Tegu on Utilitase kolmanda rohelisel kütusel töötava elektri ja soojuse koostootmisjaamaga Tallinnas. Jaamast saab soojust ligi 20 000 kodumajapidamis ning elektrivõimsus katab ligi 40 000 kaugküttega leibkonna elektrivajaduse.

 

«Eesti vajab suuri investeeringuid, et vähendada CO2 jalajälge ning samas pakkuda tarbijatele efektiivsel moel toodetud soojus- ja elektrienergiat. Utilitase uus koostootmisjaam on järjekordne märk taastuvenergia võidukäigust ning annab oma panuse energia varustuskindlusesse igas olukorras,» ütles majandus- ja taristuminister Taavi Aas pressiteate vahendusel.

 

Loe lähemalt: LINK