0 of 0 sõnale ""

.fwmb__inner–left{justify-content: center!important;}

UGALA TEATRIHOONE REKONSTRUEERIMINE

rnSweco EST OÜ alustas veebruarikuu algusest omanikujärelevalve teenuse osutamisest Ugala Teatrihoone rekonstrueerimistööde üle.

Leping sõlmiti Riigi Kinnisvara AS`iga ning lepingu eesmärk on kaitsta Tellija huve parimal moel ja aidata realiseerida rekonstrueerimistööde nõuetekohane valmimine. Rekonstrueeritava hoone netopindala on 9 745,9 m² ja krundi pindala 24 444 m2. Tegemist on omaaegse keeruka projektiga, mis kantakse kultuurimälestiste registrisse. Erilist tähelepanu ehitustööde käigus tuleb pöörata teatrihoone iseärasustele, näiteks hoone akustika säilitamisele ja parandamisele. Muuhulgas rekonstrueeritakse teatrihoones lavatorn, pöördlava ning nöörlagi, mis on teatrihoones olulise tähtsusega.

Omanikujärelevalve tööde mahtu kuuluvad kõik ehitustööde etapid. Esimese etapina ehitustööde peatöövõtt, lavatehnoloogia ehituse koordineerimine ja helinduse-, valgustuse- ja videosüsteemide paigaldus. Teise etapina lavatehnoloogia rekonstrueerimine, lavatehnoloogia projekteerimine, seadmete tarnimine ja paigaldustöö ning kolmanda etapina lavade helindussüsteemide, valgus- ja videosüsteemide tarne ja paigaldus. Lisaks keerukatele tehnoloogilistele lahendustele pööratakse Ugala Teatrihoone rekonstrueerimises suurt tähelepanu ka liikumispuuetega inimeste ligipääsule.

„Lisaks omame Nordecon AS-ga ka varasemat koostöö kogemust ning antud objekti algusstaadiumis oleme üsna enesekindlad, et ehitustööd kulgevad plaanipäraselt,“ märkis Arusoo.