0 of 0 sõnale ""

.fwmb__inner–left{justify-content: center!important;}

TÜRILE KERKIB TERVISEKESKUS

Selline hakkab välja nägema Türile järgmiseks aastaks kerkiv tervisekeskus, mis koondab erinevad tervishoiutöötajad ühte majja kokku.

Rohkem kui kahe aasta eest avalikustati leheveergudel esimest korda, et Türi saab tervisekeskuse. Sellest on möödunud omajagu aega ja nüüd on jõutud viimaks tegudeni, mis ka tänavapildis välja paistavad. Siiski ei saa sama väita spordihoone kohta, mille ehitusplaanid samuti juba mõnda aega õhus on olnud.

Tervisekeskus luuakse Viljandi tänav 26 krundile Alexela bensiinijaama vastu, kus seisid tühjad barakid. Osa neist on nüüd lammutatud ning püsti on veel vaid üks barakk, mis Türi valla ehitusspetsialisti Kalev Pagaranna sõnul ilmselt augustiks kaduma peaks.

Esmaspäevani kestab Türi vallavalitsuse hange tervisekeskusele ehitusfirma leidmiseks, mille aluseks on Sweco Projekt AS projekteeritud Türi tervisekeskuse projekt. Türi valla arendusjuhi Üllar Vahtramäe ütlust mööda läheb kohe pärast ehitushanke võitjaga käte löömist ehituseks, mis praeguse plaani järgi peaks juhtuma augustis.

Vahtramäe rääkis, et kuna hanke vastu näidati üles suurt huvi ja laekus ka palju küsimusi, siis pikendas vald selle kestvust. Praegu on riigihangete registris hankejuurde registreerunud ligi 20 ettevõtet ja ta avaldas lootust, et viimastel päevadel tuleb neid veelgi juurde.

Möödunud aastal määras vald tervisekeskuse rajamise hinnaks 1,8 miljonit eurot, kuid Vahtramäe sõnul sellega siiski välja ei vea. «Üle kahe miljoni läheb kindlasti,» tõdes ta. Vahtramäe pidas tõenäoliseks, et tervisekeskus valmib 2019. aasta mais. See on algsest ajakavast mõne kuu võrra maas, sest projekteerimishange võttis plaanitust kauem aega.

Tervisekeskuse kompleks tuleb 2000 ruutmeetri suurune ja see mahutab endas erinevaid tervishoiuteenuseid. Keskuse peahoonesse tulevad ruumid perearstidele, ämmaemandale, füsioterapeudile, koduõele, silmaarstile ja hambaarstile, lisaks majutab see optikaäri ja apteegi. Eraldi hoone saab kiirabi.

Arhitektuurse lahenduse koostamisel on lähtutud tellija poolsest lähteülesandest, alale kehtestatud detailplaneeringust ning „Türi  esmatasandi tervisekeskuse arengukavast“.

Projekteerimisel on arvestatud, et hoone oleks ajas vastupidav ja kauakestev ning võimalikult madalate ülalpidamiskuludega. Tervisekeskuse arhitektuurikeel on minimalistlik ja modernne ning arvestab puudega inimeste vajadusi. Tervisekekus on liginullenergia hoone, A-energiatõhususklassiga.

Sweco Projekt AS projektijuhi Mark Skirta sõnul koostöö Türi vallavalitsusega sujus väga hästi, tellija soovid olid realistlikud ja selgelt väljendatud. Koostöö tulemusena valminud tervisekeskus on ruumilahenduselt funktsionaalne ning tervisekeskuse töötajate tööd igati toetav. Hoone mahulise kontseptsiooni väljatöötamisel arvestati Türi linna inimmõõtmelisust. Tegemist on väikelinnaga, kus on peamiselt madalhoonestus ning tervisekeskuse puhul on tegemist võrdlemisi suure hoonemahuga, mis antud piirkonda rajatakse. Linnapilti hoone sobitamiseks on tervisekeskus jagatud viieks väiksemaks mahuks, mis on üksteise suhtes nihkes. Selline liigendus mõjutab hoone tajumist väiksemana või väikeste eraldiseisvate hoonetena.

Artikkel: https://jarvateataja.postimees.ee/4900055/turile-kerkib-uus-tervisekeskus