0 of 0 sõnale ""

SWECO PROJEKT AS`I POOLT PROJEKTEERITUD METSÄ WOODI KASEVINEERITEHAS SAI NURGAKIVI

rnMetsä ja Sweco kontsernide pikaajaline koostöö pakkus Sweco Projektile huvitava väljakutse projekteerida Metsä Wood vineeritehas Pärnusse. Sweco Projekt AS on vineeritehase peaprojekteerija, vineeritootmise tehnoloogia projekteerivad Metsä Wood ja Raute spetsialistid. Ehituse peatöövõtja on Nordecon. Kogu arendusprojekti juhib HML Project Management.

„On heameel tõdeda, et terve meeskonna töö on olnud viljakas ja oleme jõudnud nurgakivi panemiseni. Edukusele aitas tublisti kaasa Pärnu Linnavalitsuse järjepidev tähelepanu projektile ja suurepärane koostöö“ ütles Sweco Projekti poolne projektijuht Aare Uusalu.

„Tegemist on olulise investeeringuga Metsä Woodi ja kogu Metsä Groupi jaoks. Tegime seda selleks, et vastata paremini ülemaailmselt kasvavale nõudlusele vineeri järele ning tõsta veelgi Metsä Woodi tööstuslikku efektiivsust. Uus tehas on hea näide Soome ja Eesti vahelisest koostööst. Eestis on soodne ärikliima ja riik pakub häid logistilisi ühendusi meie peamiste turgudega,“ ütles Metsä Groupi president ja tegevjuht Kari Jordan tseremoonial.

Vineeritehasesse on planeeritud 27 000 ruutmeetri suurune tootmishall, büroo ja sotsiaalruumid. Kasespoon toodetakse Soomes Äänekoskis ning seejärel valmistatakse sellest Pärnu tehases kasevineer. Uus tehas loob Pärnumaal ligikaudu 200 uut töökohta. Tehase tootmisvõimsus on 50 000 kuupmeetrit kasevineeri aastas.rnrn

.fwmb__inner–left{justify-content: center!important;}