0 of 0 sõnale ""

SWECO OSALES HELSINGI-TALLINN TUNNELI PROJEKTI TEOSTATAVUSUURINGUS

Sweco osales Helsingi-Tallinn tunneli projekti teostatavusuuringus, et selgitada välja erinevad tehnilised lahendused potentsiaalse tunneli ehituseks. Tulemusi esitletakse FinEst Link seminaril 7. veebruaril Tallinnas.

Sweco osales teostatavusuuringus, et selgitada välja tehnilised lahendused potentsiaalsele Tallinn-Helsingi tunnelile. Töid teostati konsortsiumis ettevõtetega Sweco, Amberg Engineering ning WSP. Lisaks tehniliste lahenduste väljaselgitamisele hindab uuring projekti majanduslikku mõju.

Teostatavuse uuringu tulemusi ja erinevaid lahendusi tunneli projekti realiseerimiseks esitletakse 7. veebruaril Tallinnas, FinEst Link seminaril.

“Uued jätkusuutlikud lahendused on vajalikud, et parendada kaubavedu ning reisijate liikumist Soome lahel. Oleme uurinud tunneli kõige optimaalsemat ja potentsiaalset tehnilist lahendust. Uuring sisaldab nii tunneli trassivarianti kui ka jaamade asukohti, liiklusvoolule põhinevaid töölahendusi, tunneli turvalisusanalüüsi, ehituse ajagraafikut ning tehnilistele detailidele põhinevat eeldatavat maksumust. Lisaks on uuringu osaks olnud keskkonnamõjude hindamine näiteks Soome lahe tehissaartele,’’ sõnab Sweco Ympäristö tegevjuht Juho Siipo.

Projekti tellijad on Helsinki-Uusima piirkondlik nõukogu, Helsingi ja Tallinna linn, Soome Vabariigi transpordi- ja kommunikatsiooniministeerium, Eesti Vabariigi majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ning Harju maavalitsus. Teostatavuse uuringut kaasrahastab Euroopa Liidu programm Interreg Central Baltic.

„Tunnel on nõudlik projekt nii ehituslikult kui ka liikluse mudeli osas. Kuigi teostatavusuuring tuvastas vaid ühe potentsiaalse lahenduse, oli oluline, et lahendus on kõrgkvaliteetne usaldusväärseks projekti hinnanguks,’’ ütleb projektijuht Kari Ruohonen Helsinki-Uusimaa piirkondlikust nõukogust.

Kindel ühendus Tallinna ja Helsingi vahel tõhustab oodatavasti mõlema pealinna ärivõimalusi.

Lisateabe saamiseks palun võtke ühendust:
Juho Siipo, tegevjuht, Sweco Ympäristö, +358 40 076 4890, juho.siipo@sweco.fi
Kertu Eisenschmidt, pressiesindaja, +372 566 39 032, kertu.eisenschmidt@sweco.ee

.fwmb__inner–left{justify-content: center!important;}