0 of 0 sõnale ""

 17. jaanuaril said omale nurgakivid Jüri alevikku loodavad Rae riigigümnaasium ning Tuule spordihoone, kus hakkavad õppima ja sportima pea 600 gümnasisti.

 Koolihoone on planeeritud kuni 540 õpilasele, ca 60 õpetajale ja muule personalile. Lisaks uuele koolimajale saavad õpilased ja kohalikud vallaelanikud endale värske spordihoone. Hooned valmivad 2024 aastal.

„Uut gümnaasiumit on Rae valda pikalt oodatud. Meie valda sünnib aastas keskmiselt 350 last, kellest väga paljud vajavad tulevikus kohta gümnaasiumis. Kooli kõrvale rajatavast spordihoonest saab mitte ainult gümnaasiumi, vaid kogukonna spordikeskus,“ lausus Rae vallavanem Madis Sarik.

„Rae Gümnaasiumi koolihoone saab olema lennukikujuline – see annab kogu kooliperele kindlasti tiivad julgeteks mõteteks. Minu soov on, et tulevase kooli õppekavas oleks oluline koht loodus- ja täppisteaduste ning tehnoloogia valdkondade propageerimisel nii noormeeste kui ka tütarlaste seas,“ sõnas Rae Gümnaasiumi koolijuht Sirje Kautsaar.

Riigigümnaasiumi ehituslepingu maksumus on ligikaudu 14,3 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Koolihoone ehitatakse kolme maapealse ja ühe maa-aluse korrusega, mille juurde kuuluvad välitegevusalad sportimiseks ja õppimiseks, juurdepääsu- ja liikumisteed, autoparkla koos elektriautode laadimise võimalusega ning rattaparkla kuni 195 jalgrattale. Planeeritava riigigümnaasiumi õppehoone eeldatav suletud netopind on ca 4356 m². Spordihoone suletud netopind on ca 2300 m² ning ehituslepingu maksumus on 8,1 miljoni eurot, millele lisandub käibemaks.

Nii Rae riigigümnaasiumi kui ka spordihoone arhitektuurivõistluse võitsid KOKO arhitektid. Mõlema hoone sisearhitektid on Raili Paling ja Kadri Kaldam ning omanikujärelevalvet teostab Sweco EST OÜ.

Lähemalt saab lugeda: Rae riigigümnaasium ja spordihoone said nurgakivid | Riigi Kinnisvara (rkas.ee)