0 of 0 sõnale ""

.fwmb__inner–left{justify-content: center!important;}

METSÄ GROUP’I JA SWECO KOOSTÖÖ ON TUGEV KA EESTIS – AUGUSTIS ALUSTAS PÄRNUS TÖÖD METSÄ WOOD VINEERITEHAS

Metsä Wood Pärnu vineeritehase avamispidu toimub täna, 3. oktoobril. Sweco oli vineeritehase peaprojekteerija. Mahtu kuulus ehituskonstruktsioonide-, tehnosüsteemide-, arhitektuuri-, sisearhitektuuri-, elektripaigaldise- ning teede ja platside projekteerimine. Samuti teostati projekteerija järelevalvet.

Metsä Wood Pärnu vineeritehas, mis alustas oma tööd 27. Augustil, on haruldane tööstusrajatis oma puidust katusekonstruktsioonide poolest, mida rõhutab ka hoone arhitektuur.

„Kandvad peatalad on liimpuidust ja katusepaneelide kandvad elemendid kihtpuidust. Tegime sellise valiku oma kogemuse põhjal, teades, et taoline ehitusviis on väga kiire ja tulekindel. Kontoriosas on puitu kasutatud nii fassaadil kui ka sisekujunduses,” rääkis Metsä Wood Pärnu vineeritehase projektijuht Arto Salo.

Kohalik projekteerimismeeskond on eduka ehitusprojekti oluline tegur

Sweco valimine partneriks oli loomulik käik, kuna suurprojektide puhul on oluline, et projekteerimismeeskond oleks lähedal nii kliendile kui kavandatavale projekti asukohale. 

„Soovisime antud projektile kohalikku projekteerijat. Otsustasime Sweco kasuks usaldades nende kogemust ja ressursse. Ajakavas püsimine nõuab alati head koostööd kõigi osapoolte vahel. Projekti edukuse olulised tegurid olid oskused, teadmised ja kõigi osapoolte pühendumine,“ lisas Salo.  

Sweco vastutas ehituskonstruktsioonide-, tehnosüsteemide-, arhitektuuri-, sisearhitektuuri-, elektripaigaldise- ning teede ja platside projekteerimise eest. Samuti teostas Sweco projekteerja järelevalvet.

„Koostöö on olnud hea projekti algusest peale. Alustasime Metsä Woodiga 2016. aasta sügisel ja oleme koos töötanud ühiste eesmärkide nimel kahe aasta jooksul. Tänu meie pidevalt uuenevatele 3D-andmemudelitele oleme suutnud püsida ajagraafikus kogu projekteerimis- ja ehitusprotsessis. Ka projekteerija järelevalve teostamisel saime tuge kvaliteetsetest andmemudelitest. Kui projekteerimine toimub algusest peale mudelis, siis mitmekordistub sellest saadav kasu projekti vältel kõigis etappides,” ütles Sweco projekteerimistööde juht Aare Uusalu.

Uus tehas toodab kasevineeri tootmisvõimsusega 50 000 m3 aastas. Täisvõimsus saavutatakse 2019. aasta lõpus. Pärnu vineeritehases kasutatakse Äänekoskis toodetud vineeri. Samas, Äänekoski tööstuspiirkonnas projekteeris Sweco ka Metsä Grupile kuuluva biotehniloogiatehase.