0 of 0 sõnale ""

RAIL BALTIC PÄRNU REISITERMINALI ARHITEKTUURI IDEEKONKURSS

FAKTID

Rahvusvahelise arhitektuurivõistlus

Kokku esitati 33 tööd, millest 31 kvalifitseerus ja pääses hindamisele

Võistlustöö koostas Sweco Projekt AS koostöös Hispaania arhitekibürooga BAKPAK S.C.

Konkursi eesmärgiks oli leida Pärnu Rail Baltic reisijate terminali ja selle vahetu ümbruse parim terviklik ruumiline lahendus.

Sweco osales edukalt rahvusvahelisel Rail Baltic Pärnu reisiterminali arhitektuuri ideekonkurssil.

Arhitektide kirjeldus tööle „Vaatepunkt“

Jaamad on sageli linnade sisemuses, keskel. Antud juhul ehitatakse jaamahoone kohale, mis asub kaugel linna südamest. Sellest tulenevalt saame aru, et uus terminal peab olema tõstetud vaatepunkt, mis aitab külalistel fikseerida oma asukoht linnas, vaadetega ajaloolise kesklinna kirikutornidega linnasiluetile, ning sealsamas heita pilk üle voogava jõe. Näha ja olla nähtud. Jaamahoone peaks tugevdama linna dünaamilist ja aktiivset vaimu ja järelikult ka esindama tema püüdlusi. Isegi olles eeslinnas on jaamahoone asetatud privilegeeritud kohale tavaarusaamade seisukohalt. Ta on ühtlasi linna uue keskuse lähedal, seetõttu usume, et terminali rajamine on uus võimalus ühendamaks omavahel parki ja uut linna keskust.“

Erko Luhaaru, Sweco Projekt AS arhitekt „Oleme tulemusega väga rahul, rahvusvahelisel ideekonkursil 4/5 koht on hea tulemus. Võistluse lähteülesanne ja terminali planeeritud asukoht oli intrigeeriv, mis juba ülesande koostamise ajal tekitas palju poleemikat arhitektide seas ja tõstatas mitmeid olulisi küsimusi. Kindlasti oli ülesande üheks osaks leida põhjendused, kuid sama oluline oli tegeleda tuleviku terminali väljatöötamisega ning kuvandi loomisega nii Rail Balticu, kui ka Pärnu linnale. Sellises küsimuste sasipuntras jõudis meie meeskond siiski väga huvitava lahenduseni, mille põhiväärtusteks žürii hinnangul on kindlasti reisija ja linna tugev visuaalne side ning tundlik sekkumine pargi ja jõeäärsesse planeeringusse.