0 of 0 sõnale ""

RIDAELAMU KEILAS, JÕE 58

Krundile on planeeritud kaks kahekorruselist ridaelamut. 7-korteriga ridaelamu paikneb krundi lõunaosas paralleelselt Jõe tänavaga, 3- korteriga ridaelamu krundi põhjaosas risti tänavajoonega. Elamute paigutusel on arvestatud, et kõik korterid saaksid vajalikul määral loomulikku päikesevalgust ja privaatse õueala.

Krundi lääneossa sissesõidutee äärde on kavandatud autoparkla 18 sõidukile, loodeossa laste mänguala ja sportimisvõimalused täiskasvanutele (lauatenniselaud, korvpallikorv jne.). Planeering säilitab maksimaalses mahus krundi loodeosas kasvava kõrghaljastuse (paplid, pajud).

Hoonete vormikäsitlus on minimalistlik. Lahendus arvestab detailplaneeringus etteantud mahulisi piiranguid ja sobivust piirkonna üldisesse arhitektuuripilti. Hoone üldisele helehallile toonile sekundeerivad panipaikade ja varikatuste oranžis toonis fassaadiplaadiga kaetud osad, lisades kogu ansamblile piisavalt mängulisust.

Kahte elamusse on kavandatud kokku 10 korterit keskmise üldpinnaga 140 m2. Korteri planeeringu määrab hoonete orientatsioon krundil. Elutoad kavandatud keskpäeva- ja õhtupäikesega kaetud õuealade poolele, abiruumid krunti läbiva jalgtee äärde. Hoone esimesel korrusel paiknevad köök, elutuba, wc, esik, garderoob, tehnoseadmete ruum ja saun koos puhkeruumiga, teisel korrusel kolm magamistuba, garderoob ning vannituba. Lisaks on ette nähtud kaks panipaika, üks vahetult peasissepääsu kõrval ja teine privaatse õuealaga külgneva terrassi ääres.

Hoone kuulub B energiaklassi (hoone energiatõhususe lõplik väärtus – 105 kWh/m2a). Igasse korterisse on ette nähtud ventilatsiooni soojuspump, mis võtab soojusenergia väljatõmmatavast õhust ja kannab selle üle vesiküttesüsteemile (põrandaküte). Soojakadude optimeerimist toetas hoonete selge ruumigeomeetria ning energiasäästlike piirdekonstruktsioonide valik.

Fotod: Maris Tomba