0 of 0 sõnale ""

ÄRIINKUBAATORI HOONE

FAKTID

Büroohoone, A energiaklass
Aadress: Kadastiku 29, Narva linn, Ida-Viru maakond

Suletud netopind 1307,4 m2
Ehitisealune pind 432 m2
korruselisus 1-4

Projekteerimise periood
2014-2015

ARHITEKTUURNE KONSEPTSIOON

Planeeritav büroohoone on 4-korruseline, mõõtudega telgedes 20,86 x 20,88 m. Hoone maksimum kõrgus maapinnast on 18,58 m. Hoonet iseloomustavaks sloganiks (märgusõnaks) on „In-Cube“, hoone funktsioon ja maja-majas (klaakuubis) verbaalselt kõlalise sarnasuse sümbioos.

In-cube on madalenergia maja, mis rajatakse “kahe kasuka” printsiibil. Hoone sisemist kesta ümbritseb teine kest. Nii saavutatakse piirete parem soojapidavus ja võimaldab kasutada osalikult või täielikult passiivset jahutust. Välimise kestaga tekitatakse sisemise mahu ümber ühtlase mikrokliimaga ruum. Kahe kesta vahele jäävat ruumi saab kasutada suvisel ajal jaheda öise õhu akumuleerimiseks, mida päevasel ajal kasutatakse sisemises kestas asuvate ruumide jahutamiseks. Kütteperioodil lõunapäike soojendab õhu kahe kesta vahelises ruumis. Selle asemel, et peaks lõunapoolseid ruume jahutama ja põhjapoolseid kütma, tekitatakse kõikide ruumide ümber enam-vähem ühtlase temperatuuriga (mikrokliimaga) õhuruum. Õhuruum, kahe kesta vahel toimib seega omamoodi passiivse soojusvahetina. Ülekuumenemise vältimiseks on välimisel kestal katuses õhutusluugid, mis avanevad automaatselt kui välisõhu temperatuur ületab 25 kraadi. Lisaks kaitseb välimine kest päikesevarjestussüsteemi (päikeserulood) välismõjude eest. Päike soojendab kahe kesta vahelist õhku, aga ei küta üle ruloodega varjestatud sisekesta. Päikeseruloosid juhib automaatika.

VÄLISILME

Hoone välimine kest on vaid klaasfassad (klaaspaketid, mis terasklambritega kinnituvad terastugedele). Lõuna ja põhjaküljel ilmestavad fassaadi taanded. Hoone lõunaküljel (vaatega veekogu suunas) on suurem tagasiaste, mis loob omamoodi eesõue. Lõunasse avanevat eesõue saab kasutada avatud (avaliku) ruumina väiksema rekreatiivala loomisega hoone vestibüüli pikendusena.