Sweco EST OÜ teostab omanikujärelevalve ja FIDIC Inseneri teenust Purtse jõe puhastamisel

/siteassets/kertu-import/purtse/0e736f4c-cd66-4560-8430-8904aaf125c5.png

Sweco EST OÜ teostab omanikujärelevalve ja FIDIC Inseneri teenust Purtse jõe puhastamisel

15 mai 2019
Keskkonnaministeeriumi eestvedamisel on alanud Eesti suurim jääkreostuse likvideerimise projekt, mille käigus puhastatakse Purtse jõgi, Kohtla jõgi ja fenoolisoo jääkreostusest

Purtse jõe puhastamine on Eesti suurim põlevkivitööstuse jääkreostuse likvideerimise projekt. 21 miljonit eurot maksvad tööd Purtse jõe puhastamiseks põlevkivitööstuse jääkreostusest on käimas. Puhastatakse ja muudetakse keskkonnale ohutuks Eesti üks reostunum jõgi aastaks 2022.

Projekt on erakordne mitte ainult Ida-Virumaa jaoks, vaid kogu Eesti jaoks. Kunagi varem ei ole Eestis nii suures mahus likvideeritud vooluveekogudes asuvat jääkreostust. Kogu projekti käigus eemaldatakse tuhandeid tonne reostunud pinnast. Tulevikus rakendatakse saadud kogemusi sarnastes projektides.

 

Tutvu projektiga lähemalt meie teenuste lehelt või Keskkonnaministeeriumi lehel

Küpsiste poliitika / Cookie policy

Meie veebileht kasutab küpsiseid, mis aitavad meil külastajaid jälgida. Kasutame seda teavet, et mõista, kuidas külastajad kasutavad meie kodulehekülge ja et teha vajalikud parandused. Küpsised, mida me kasutame ei säilita isikuandmeid. Kui te ei luba küpsiseid kasutada, võite need blokeerida oma brauseris. Ilma küpsisteta saate samuti külastada meie kodulehel, kuid teie seanssi ei jälgita.