Sweco EST OÜ osutab omanikujärelevalve teenust Tartu maantee Pikknurme-Puurmani lõigu 2+1 möödasõidualadele

Sweco EST OÜ osutab omanikujärelevalve teenust Tartu maantee Pikknurme-Puurmani lõigu 2+1 möödasõidualadele

13 september 2018
Sweco EST OÜ sõlmis Maanteeametiga lepingu põhimaantee nr 2 ehk Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maantee kilomeetritel 142,2–146,9 asuvale Pikknurme-Puurmani lõigule 2+1 möödasõidualade ehituse omanikujärelevalve teenuse osutamiseks.

Ehitustööde maksumus on 4,77 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. „Pikknurme-Puurmani lõigule ehitatavate 2+1 möödasõidualade eesmärk on liiklusohutuse taseme tõstmine. 2+1 möödasõidualad võimaldavad tiheda liiklusega teel, nagu seda on Tallinna-Tartu maantee, ohutumaid möödasõite, lühendavad inimeste teeloleku aega ning kindlasti aitavad vähendada ka liiklusstressi,“ ütles Nordecon ASi juhatuse liige Ando Voogma. „Ehitustööde käigus laiendame ja uuendame olemasoleva tee muldkeha, rajame kompleksstabiliseeritud kihi ning ehitame välja 3-kihilise asfaltbetoonkatte. Parandatakse kogu teelõigu veerežiimi. Muu hulgas paigaldatakse uuele teelõigule 5 kilomeetri ulatuses ulukitara ja ligi 500 meetri ulatuses välisvalgustust.“

Teenuse osutamise periood on orienteeruvalt 12 kuud, millele lisandub tööde tehnoloogiline paus.

Ehitustöid teostab Nordecon AS

Küpsiste poliitika / Cookie policy

Meie veebileht kasutab küpsiseid, mis aitavad meil külastajaid jälgida. Kasutame seda teavet, et mõista, kuidas külastajad kasutavad meie kodulehekülge ja et teha vajalikud parandused. Küpsised, mida me kasutame ei säilita isikuandmeid. Kui te ei luba küpsiseid kasutada, võite need blokeerida oma brauseris. Ilma küpsisteta saate samuti külastada meie kodulehel, kuid teie seanssi ei jälgita.